Son dakika… Seçil Erzan hakim karşısında! Arda Turan, Selçuk İnan, Emre Belözoğlu ve Muslera ile büyük yüzleşme

08 Mart 2024

MUSLERA ADLİYEDE

Seçil Erzan davası, bugün 4. kez İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edecek. Aralarında spor dünyasının ünlü isimlerinin de olduğu çok sayıda kişiyi yaklaşık 26 milyon dolar dolandırmakla suçlanan eski bankacı Seçil Erzan’ın davası görülmeye başlandı.

MUSLERA ADLİYEYE GELDİ

Toplam 21 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla 252 yıla kadar hapsi istenen banka şube müdürü Seçil Erzan ile birlikte 7 sanığın yargılandığı dava öncesinde, Galatasaraylı futbolcu Muslera, İstanbul Adliyesi’ne geldi.

08 Mart 2024

ÖNCEKİ DURUŞMADA TANIKLAR DİNLENMİŞTİ

Davanın 20 Kasım 2023 tarihinde görülen ilk duruşmasında, toplam 11 şikayetçi ifade vermişti. Sabah başlayıp gece saatlerinde biten duruşmada, Seçil Erzan yaklaşık 3 saat süren savunma yapmıştı. Erzan ile diğer sanıklar da savunmalarını yapmıştı.

12 Ocak 2024 tarihindeki ikinci duruşmada ise Semih Kaya, Kaya’nın menajeri Fırat Özdemir, Seçil Erzan’ın kuzeni Tanın Yılmaz ile eşi Merve Yılmaz, Fatih Terim’in bir dönem yardımcılığını yapan Müfit Erkasap’ın eşi Nur Erkasap, eski erkek arkadaşı Avukat Candaş Gürol tanık olarak ifade vermişti. Duruşma sonunda ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Seçil Erzan ve Ali Yörük’ün tutukluluk halinin devamına karar vermişti.

08 Mart 2024

MAZERET DİLEKÇESİ VERMEMİŞLER; DURUŞMAYA KATILMALARI BEKLENİYOR

Mahkeme kararında müştekiler Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Fernando Muslera ve Arda Turan’ın bir sonraki celse hazır edilmeleri için son kez süre verilmesine aksi takdirde haklarında zorla getirilme kararı çıkarılmasını karar vermişti.

Edinilen bilgilere göre Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Fernando Muslera ve Arda Turan’ın bugüne kadar duruşmaya katılmamak için mazeret dilekçesi sunmadıkları öğrenildi. Bu durumda bugünkü duruşmada 4 sporcunun katılarak ilk kez savunma yapmaları bekleniyor.

BUGÜNKÜ DURUŞMAYA KATILMAZLAR İSE SONRAKİ CELSE ZORLA GETİRİLECEKLER

Bugün yapılacak olan duruşmaya Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Arda Turan ve Muslera katılmaz ise mahkemenin önceki celse aldığı ara karara göre 4 müşteki için sonraki duruşmaya zorla getirilme kararı çıkarılacak.

Canlı Anlatım Özeti

  • MUSLERA ADLİYEDE
  • ÖNCEKİ DURUŞMADA TANIKLAR DİNLENMİŞTİ
  • MAZERET DİLEKÇESİ VERMEMİŞLER; DURUŞMAYA KATILMALARI BEKLENİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x