İsrail’e Destek Olan KFC’yi Boykot Vurdu: 108 Şubesini Birden Kapattı

ABD’li restoran zinciri KFC, Malezya’da, İsrail’in Gazze’ye saldırılarına tepki göstermek ve Filistin halkına destek vermek amacıyla başlatılan boykotun ardından 108 şubesini geçici olarak kapattı. KFC, Malezya’daki operasyonlarının büyük bir kısmını durdurduğunu açıkladı.

Nanyang Siang Pau gazetesinin Google Haritalar’dan edindiği bilgilere göre, Malezya’daki KFC şubelerinin sahibi ve işletmecisi olan QSR Brands, ülke genelindeki 108 şubesini geçici olarak kapatma kararı aldı.

ÜLKEDEKİ OPERASYONLARI DURDURMAK ZORUNDA KALDILAR

Başkent Kuala Lumpur’un çeşitli bölgelerinde bulunan KFC şubelerinin kapalı olduğu gözlemlendi. Çalışanlar, son bir haftadır yetersiz müşteri talebi nedeniyle şubelerin faaliyetlerinin durdurulduğunu belirttiler. Kelantan eyaletindeki KFC şubelerinin %80’inin geçici olarak kapatıldığı bildirildi ve bu kararı Johor eyaletindeki 15 şubenin takip ettiği görüldü.

Şu ana kadar, QSR Brands’in bu gelişmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekti. Malezya genelinde 600’den fazla KFC şubesi bulunuyor.

Uluslararası arenada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına destek veren ve yardımlar gönderen şirketler, dünya çapında protesto ve boykotlara maruz kalıyorlar. ABD merkezli KFC, bu protesto ve boykot kampanyalarıyla birlikte McDonald’s, Pizza Hut, Starbucks, Domino’s, Unilever ve Nestle gibi diğer Batılı markalarla birlikte yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x